Wymiary płodu w 22 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w ciąży, wymiary płodu w 22 tyg. (usg połówkowe) były BPD 58,0 mm, AC 176,1 mm, FL 35,1 mm. Obecnie na izbie przyjęć w 28 tygodniu, wymiary płodu: BPD 31/6, AC 26/5, FL 27/3. Lekarz zawahał się przy wymiarze BPD i mam wrażenie że nie do końca chciał mi wyjaśnić czy wszystko ok. Czy powinnam skontrolować te wymiary ponownie? Czy możliwe żeby te wymiary tak się zmieniły? Czy możliwy jest błąd lekarza na izbie przyjęć? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie. Warto wykonać ponowne badanie. Wymiary i odzwierciedlenie ich jako przypuszczalny wiek ciąży mogą różnić się od prawdziwego wieku ciąży nawet o 2-3 tygodnie.