Niepokojące wymiary płodu w 20. tygodniu ciąży

Proszę o interpretację wyników badań z USG.wiek ciąży według OM 20 tyg. 5 dni, według USG 19 tyg. 4 dni.BPD 45,0 mm,HC 172,0mm, AC 150,0mm, FL 28,0mm, kość ramienna 28,0 mm, HC/AC 1,15, BPD/FL 1,61,w pozostałym opisie wszystko jest w porządku.Martwią mnie jednak wymiary, które wyżej podałam.

Renata GrzechociĹska

Dlaczego Panią martwią wymiary? Jeśli lekarz w trakcie badania nie zauważył żadnych nieprawidłowości w budowie nie ma powodów do obaw.