Wymioty i zawroty głowy po obudzeniu się

mam pewien problem, od pewnego czasu gdy wstaje za szybko z łożka, lub siedze kreci mi sie w głowie i przez ok. pół godziny chce mi sie wymiotować ;/ . Dodam też że od ponad roku oddaje regularnie krew , ale po oddaniu nic mi nie jest. Mam 20 lat

Proszę zmierzyć ciśnienie krwi - być może jest niskie i przy szybkim wstawaniu naczynia reagują z opóźnieniem i głowa jest niedotleniona. Proszę dbać o dobre nawodnienie - należy wypijać minimum 2 litry płynów na dobę - ale mocna kawa, mocna herbata, alkohol działają moczopędnie, więc nie uzupełniają "łożyska naczyniowego". Przy prawidłowym wypełnieniu naczyń serce pracuje spokojnie, tętno wynosi 60-70/min. a cały organizm jest dobrze dotleniony.