Wymrażanie nadżerki a planowanie ciąży

Witam Mam nadzerke , mialam pobierane wycinki z szyjki macicy ,wyskrobiny z kanalu szyjki do badania histo-patologicznego, wynik bez zmian nowotworowych i czy najpierw wyleczyc nadzerke a pozniej planowac ciaze? Zasugerowano mi wymrazanie nadzerki albo najpierw ciaza a pozniej wymrazanie. Jak się ma wymrazanie nadzerki do ciazy, czy pozniej moga byc jakies problemy? Z gory Dziękuję za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od rozmiaru nadżerki. Oba postępowania są dopuszczalne. Jeżeli jednak nie spieszy się Pani bardzo z zajściem w ciążę sugeruje najpierw wyleczyć nadżerkę.