Czy to krwawienie po wymrożeniu nadżerki jest okresem?

Witam. 13 dni temu miałam wymrazana nadżerkę, wiadomo uplawy były, ale po 8 dniach zaczęło się krwawienie, plamienie. Kilka dni później coraz ciemniejsze. Zastanawiam się czy to nie jest okres, czy tak powinno być? Zaznaczam że mam nie regularny okres. Jestem spuchnięta jak to przy miesiączkach jest. Tylko że mialam go 2 tygodnie temu.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety na odległość ciężko przewidzieć, czy krwawienie, które się u Pani pojawiło było oznaką miesiączki czy przebytego zabiegu kriokoagulacji nadżerki. W celu potwierdzenia przyczyny konieczne byłoby wykonanie badania ginekologicznego, w tym USG dopochwowe.

Oczywiście możliwe, że przy nieregularnych miesiączkach, kolejna pojawiła się już po dwóch tygodniach, na co wskazywać mogłyby dodatkowe objawy takie jak nabrzmienie/opuchnięcie.

Po wymrażaniu nadżerki konieczna jest także kontrola, dlatego warto wybrać się do ginekologa, w celu sprawdzenia, czy szyjka macicy goi się prawidłowo.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-nadzerki-szyjki-macicy-stan-zapalny-zmiany-nowotworowe-hormonalne-urazy

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-nadzerki-szyjki-macicy-nadzerka-prawdziwa-i-rzekoma

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.