Dlaczego mam to silne krwawienie po wymrożeniu nadżerki?

Dwa tygodnie temu przeszłam zabieg wymrażania nadżerki. Biorę dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i nie zrobiłam przerwy na krwawienie tydzień po zabiegu, aby się na spokojnie zagoić. Mimo rozpoczęcia kolejnego opakowania tabletek pojawiło się krwawienie i jest bardzo mocno obfite. Czy jest to powikłanie po zabiegu, czy być może antykoncepcja ma słabe działanie?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krwawienia oraz wodniste upławy po wymrażaniu nadżerki mogą się utrzymywać przez cały proces gojenia, który może trwać nawet kilka tygodni. Jeśli jednak nasilają się lub dochodzą do tego inne niepokojące objawy, warto udać się do lekarza wykonującego zabieg w celu konsultacji. Istnieje bowiem ryzyko powikłań po zabiegu.

Jeśli nie była jeszcze Pani na wizycie kontrolnej, tym bardziej warto skonsultować ten stan z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania może Pani znaleźć pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-po-zamrozeniu-nadzerki-jest-normalne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajace-sie-krwawienia-po-wymrazaniu-nadzerki.

Być może zainteresuje Panią również artykuł dotyczący kriokoagulacji: https://portal.abczdrowie.pl/zamrazanie-nadzerek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty