Czy za wcześnie uprawiałam seks po wypalaniu nadżerki?

Wita, 19.04 miałam laserowo usuwana nadżerkę wczoraj czyli 19.05 współżyłam z partnerem. Czy mogło coś się stać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

współżycie po zabiegu usuwania nadżerki można rozpocząć po kilku tygodniach – najczęściej ok. 4-6. Daje to czas na wygojenie ranek po zabiegu, a także na zregenerowanie się śluzówki tak, by podczas penetracji pochwy nie doszło do dalszych uszkodzeń czy przeniesienia patogenów w głąb pochwy.

Stąd też prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – zazwyczaj miesiąc wstrzemięźliwości jest wystarczający, by proces regeneracji po leczeniu nadżerki się zakończył, niemniej warto skonsultować się z ginekologiem.

Przyjmuje się, że współżycie po zabiegu usunięcia nadżerki można rozpocząć po kontroli ginekologicznej – konieczne jest badanie, pozwalające z całą pewnością ustalić, czy proces gojenia przebiega dobrze i czy możliwe jest ponowne rozpoczęcie współżycia.

Więcej informacji na temat nadżerki odnajdzie Pani w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-nadzerki-szyjki-macicy-nadzerka-prawdziwa-i-rzekoma oraz https://portal.abczdrowie.pl/zamrazanie-nadzerek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.