Czy po zabiegu usunięcia nadżerki mogę już współżyć z chłopakiem?

Dzień dobry czy 3 tygodnie po zabiegu usunięcia nadżerki , chłopak może zrobić mi Minetke, bądź czy możemy już współżyć dodam że jestem już po miesiączce od dnia usunięcia nadżerki . Kontrole mam dopiero za 3 tygodnie Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po zabiegu usunięcia nadżerki konieczne jest powstrzymanie się od współżycia przez okres około 4-6 tygodni, aż do momentu wygojenia błony śluzowej, co jest w stanie ocenić tylko i wyłącznie ginekolog podczas badania.

Oznacza to również wzmożony okres dbałości o higienę, by uniknąć zakażenia – niestety seks oralny temu służy.

Sama nadżerka, jak i zabieg jej usunięcia, powodują ubytek w nabłonku pochwy, co oznacza, że stan ten sprzyja infekcjom. Poza seksem niewskazane są kąpiele, wizyty na basenie, a także noszenie bielizny ze sztucznych materiałów, która mogłaby powodować szybsze namnażanie się patogenów.

Więcej informacji na temat leczenia i samej nadżerki odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-objawy-przyczyny-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/kriokoagulacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.