Czy po zabiegu usunięcia nadżerki mogę już współżyć z chłopakiem?

Dzień dobry czy 3 tygodnie po zabiegu usunięcia nadżerki , chłopak może zrobić mi Minetke, bądź czy możemy już współżyć dodam że jestem już po miesiączce od dnia usunięcia nadżerki . Kontrole mam dopiero za 3 tygodnie Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po zabiegu usunięcia nadżerki konieczne jest powstrzymanie się od współżycia przez okres około 4-6 tygodni, aż do momentu wygojenia błony śluzowej, co jest w stanie ocenić tylko i wyłącznie ginekolog podczas badania.

Oznacza to również wzmożony okres dbałości o higienę, by uniknąć zakażenia – niestety seks oralny temu służy.

Sama nadżerka, jak i zabieg jej usunięcia, powodują ubytek w nabłonku pochwy, co oznacza, że stan ten sprzyja infekcjom. Poza seksem niewskazane są kąpiele, wizyty na basenie, a także noszenie bielizny ze sztucznych materiałów, która mogłaby powodować szybsze namnażanie się patogenów.

Więcej informacji na temat leczenia i samej nadżerki odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-objawy-przyczyny-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/kriokoagulacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy