Czy po zabiegu usunięcia nadżerki laserem można współżyć?

Witam! Wczoraj miałam zabieg usunięcia nadżerki laserem. Wszystko poszło dobrze. Za półtorej miesiąca mam się zgłosić do mojej pani ginekolog na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić czy wszystko goi się prawidłowo. Dostałam też globulki dopochwowe. Ale moje pytanie brzmi, czy po zabiegu usunięcia nadżerki laserem można współżyć czy trzeba wstrzymać wstrzemięźliwość. Jeśli tak to przez jaki czas? Moja pani ginekolog nic na ten temat nie mówiła i nie wiem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym powstrzymać sie od współżycia przez ok 2-4 tygodnie.
Pozdrawiam