Jakie powinno być leczenie tej nadżerki?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy mając miesiączke powinnam miec wykonany zabieg chirurgiczny wycinania nadżerki oraz błony śluzowej szyjki macicy. Mam ogólnie spore problemy z nadżerką i jest naprawde duża. Mój ginekolog miał mi przenieść termin zabiegu i przeniósł go na dzień kiedy będę podczas 3 dnia miesiączki dlatego zastanwiam się czy taki zabieg może być wykonany. Ginekolog mówił że taki zabieg musi być wykonany 20 dni przed miesiączką, ponieważ coś może się zbabrać i wyleciec za pewne chodzi o opatrunki itd, ale czy wykonany może być podczas miesiączki? troszkę dziwne. Też w u mnie w szpitalu nie ma terminów i chyba to był najbliższy aby móc mi wykonać ten zabieg lecz nie wiem czy sie na niego decydować ze względu na miesiączke.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zabiegu usuwania nadżerki nie wykonujemy podczas trwającej miesiączki i należy go przesunąć na inny termin, ponieważ krwawienie mogłoby znacznie utrudnić zabieg. W przypadku dużych nadżerek, które są przyczyną problemów zdrowotnych, chirurgiczne usuwanie nadżerki jest częstym postępowaniem. Dodatkowo innym wyjściem na usunięcie nadżerki jest jej wymrażanie, jednak metoda leczenia zależy od przypadku i dobiera ją lekarz prowadzący.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-nadzerka-w-ciazy-jest-niebezpieczna

https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-nadzerki-szyjki-macicy-nadzerka-prawdziwa-i-rzekoma

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.