Kiedy wrócić do treningu siłowego po wymrożeniu nadżerki?

Po jakim czasie od wymrażania nadżerki można wrócić do treningu siłowego ? Przed zabiegiem regularnie uczęszczałam na treningi. Aktualnie minął tydzień od zabiegu, dodatkowo nie mam dolegliwości bólowych, tylko delikatne upławy. Po jakim czasie od zabiegu można stosować tampony przy miesiączce ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

gojenie się błony śluzowej po wymrażaniu nadżerki trwa około 30 - 40 dni. W tym czasie odradza się m.in. współżycia, czy korzystania z basenu lub sauny.

Co do treningów siłowych to nie są one przeciwwskazane. Należy jednak uważać podczas ćwiczeń dolnych partii brzucha. Powinny one być robione z umiarem i bez nadmiernego obciążania, ponieważ w przypadku ewentualnych komplikacji, może dojść do krwawienia z rany.

Jeżeli chodzi o Pani pytanie dotyczące tamponów, to zaleca się wstrzymanie z ich korzystania przez co najmniej 2 tygodnie od zabiegu. Na wodniste upławy zaleca się więc używanie podpasek i wkładek higienicznych.

Więcej informacji dotyczących omawianego problemu znajdzie Pani w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-po-wymrozeniu-nadzerki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-usunieciu-nadzerki-moge-stosowac-tampony

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.