Wyni bronchoskopii a zapalenie płuca

Witam ponownie mamy wynik bronchoskopi taty-oto on rozproszone komorki raka niedrobnokomorkowego plaskonablonkowego,Lekarze ze szpiata na Płockiej odmowili leczenia,skierowali na Ursynow co centrom onkologi,co dalej jakie moga byc rokowania,dodam tylko ze tata ma nadal zapalenie tego prawego płuca mimo antybioterapi,silne bole calego ciala i zimne poty,co moga lekarze w tym przypadku zaproponomac guz wielkosci 8x9 prawego pluca
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Nadal mam za mało danych , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Lekarze z Płockiej - to doskonali specjaliści i jeśli skierowali pacjenta do CO , to należy przypuszczać ,że chory wymaga leczenia skojarzonego , tzn.chemioterapia,radioterapia i ew.chirurgia-jeśli warunki na to pozawalają - oczywiście moje przypuszczenia są "gdybaniem" i nie wiem jakie warianty są potrzebne i będą zastosowane!!! Proszę mieć przekonanie , że pacjent trafił w bbb.dobre ręce i wszystko,co tylko jest możliwe- będzie tam wykonane!!! zż

0

Szanowna Pani, Pani tata choruje na nowotwór płuca i stąd skierowanie do onkologa. Nie można zapominać o podstawowej chorobie w dodatku zaawansowanej widząc tylko wykładniki stanu zapalnego. Najlepiej pozostać pod opieką onkologa. Wówczas decyzje terapeutyczne będą najbardziej właściwe.

0

Chory na nowotwór ma prawo do życia bez bólu.

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
• uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
• naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
• jako wynik zabiegu operacyjnego
• zastosowanej radio i chemioterapii
• polekowej polineuropatii
• zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty