Przerzuty nowotworu do mózgu a rokowania
Witam. Mój tata ma 63 lata i ma przeżuty do mózgu z których nie była pobrana biopsja,a są widoczne zmiany w tomografii. Guz przy kości w prawej ręce został zdiagnozowany jako nowotwór złośliwy a histochemia pokazuje 3 plusy i 3 minusy. Wykluczono czerniaka a w płucu jest cień i każda z 3 diagnoz jest inna jakiego rodzaju jest to rak - zależnie od lekarza. Czy jest nadzieja że ktoś pomoże takiemu pacjentowi - ponoć beznadziejny przypadek, gdyż już sam nie chodzi.

MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Proszę pytanie zadać onkologowi prowadzącemu, ponieważ On może tylko udzielić Panu takich informacji.
Dlatego sugeruję udać się do onkologa celem konsultacji.
Pozdrawiam.
Chory na nowotwór ma prawo do życia bez bólu.
Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
• uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
• naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
• jako wynik zabiegu operacyjnego
• zastosowanej radio i chemioterapii
• polekowej polineuropatii
• zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.
Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.