Wynik BACC i guz piersi

otrzymałam wynik bacc- w rozmazach biopsji obecne grupy i płaty łagodnych komórek przewodowych i apokrynowych, histiocyty, treść białkowa w tle. zmiana łagodna. mam 36 lat, babcia miała mastektomie-nowotwór, a mama łagodne cysty- usunięte zabiegiem cienkoigłowym. czy powinnam usunąć guza( śr. 11 mm- największy, jest ich kilka). czy zabieg mamotomii jest bardzo inwazyjny i na czym dokładnie polega?

Witam! Wynik badania wskazuje na obecność tzw. mastopatii, będącej łagodnym zwyrodnieniem tkanki gruczołowej sutka. Zmiany nie usposabiają do powstania na ich tle nowotworów złośliwych, nie są też wskazaniem do ich rutynowego usunięcia. Leczenie polega na korygowaniu ewentualnych zaburzeń hormonalnych, okresowej kontroli ultrasonograficznej (co 6 miesięcy) oraz stosowaniu diety bogatej w kwasy omega 3 i 6. Proszę pozostać pod stałą opieką lekarza prowadzącego.