BACC płata tarczycy

BACC plata prawego tarczycy - zmiana o wym.10,4*11,7*22,3. Obfite masy białkowe,bardzo liczne makrofagi ze złogami hemosyderyny,płaty komórek oksyfilnych oraz w tle rozproszone limfocyty i erytrocyty.Obraz cyt.może odpowiadać zmianie łagodnej (guzek rozrostowy? z komponentą oksyfilną)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik biopsji, tak jak napisano w wyniku, może odpowiadać zmianie łagodnej.Ponieważ wynik badania nie precyzuje w 100% jaki charakter ma zmiana, sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który zlecił wykonanie badania. Być może konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka lub nawet chirurgiczne usunięcie zmiany.