Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników biopsji guzów tarczycy

Bardzo proszę o inetrpretację wyników biopsji guzów tarczycy: masy białkowe, erytrocyty, koloid, rozproszone komórki oraz grupy i drobne płaty komórek nabłonka pęcherzykowatego tarczycy.

ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Opis badania cytologicznego materiału pobranego w biopsji cienkoigłowej guzków tarczycy wskazuje na chakter łagodny zmian i może sugerować rozpoznanie wola guzowatego - najczęstszej łagodnej choroby tarczycy związanej z tworzeniem zmian guzowatych.

Dalsze postępowanie będzie polegać na ocenie czynności tarczycy (oznaczenie hormonów), wdrożenie ewentualnego leczenia.
Potrzebna będzie również dalsza obserwacja zmian w postaci badania ultrasonograficznego co najmniej raz do roku. W przypadku dużego wola guzowatego, uciskającego na struktury okoliczne, zwłaszcza tchawicę, leczenie wola jest operacyjne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy