Interpretacja wyniku biopsji tarczycy

Bardzo proszę o interpretację wyniku mojej mamy: "Masy białkowe, ślad koloidu, pojedyncze komórki nabłonka pęcherzykowatego tarczycy. Materiał skąpy w element sorfotyczne tarczycy." Czy to znaczy, że coś się dzieje, czy można spać spokojnie i czekać cierpliwie na wizytę lekarską (typowo: za kilka tygodni). Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź. Agnieszka
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przedstawiony wynik biopsji tarczycy nie wskazuje na nic groźnego, świadczy o łagodnym charakterze zmian. Proszę nie obawiać się i czekać cierpliwie na wizytę lekarską, gdyż potrzebny jest dokładny wywiad i dodatkowe badania, aby właściwie zinterpretować wynik.