Zmiana pęcharzykowata nieokreślona w biopsji tarczycy

Grupy i gniazda monomorficznych komórek pęcherzykowatych tarczycy (materiał z dolnej części lewego płata). Rozpoznanie cytologiczne: zmiana pęcharzykowata nieokreślona.  W badaniu USG stwierdzono w lewym płacie tarczycy dwie zmiany niejednorodne hipoechogeniczne. W badaniu hormonów nieduża niedoczynność. Co z tym robić? Wizytę lekarską mam za miesiąc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wynik wykonanej u Pani biopsji cienkoigłowej tarczycy wskazuje na zmianę łagodną. Niewielka niedoczynność tarczycy nie jest wskazaniem do natychmiastowej konsultacji lekarskiej. W związku z tym, proszę cierpliwie czekać na wizytę w poradni endokrynologicznej.