Wynik badań hormonalnych a przedłużająca się faza lutealna

Witam serdecznie. Mam 19 lat i jestem kobietą.Zacznę od początku. 6 czerwca dostałam bardzo skąpej, jednodniowej miesiączki. Cykle mam bardzo nieregularne, czasami spóźniające się 3 miesiące. Po około miesiącu spóźnienia postanowiłam zrobić badania hormonalne. Oto one: FSH:15,94mUI/ml; Estradiol:53,93pg/ml; PGN:0,80ng/ml; PRL:54,97ng/ml; TSH:1,39 mikroIU/mL i androstendion:4,97ng/ml (norma do 3,89). Ginekolog stwierdził u mnie przedłużoną fazę lutealną i kazał brać luteinę 7 dni. Czy ma rację?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa. Jeśli nie ufa Pani lekarzowi prowadzącemu, proszę skonsultować się z innym ginekologiem.