Badania hormonalne przy zaburzeniach miesiączkowania

Witam, od zeszłego roku męczę się z nieregularnymi miesiączkami, od sierpnia do końca grudnia zatrzymała mi się miesiączka, PCO i choroby tarczycy zostały wykluczone. Miesiączkę po przerwie dostałam 31 grudnia, potem kolejną 25 stycznia (ale trwała tylko jeden dzień), następną 13 lutego, a potem 14 marca. Od tego czasu nie mam. Miałam wczoraj (27 kwietnia) badane FSH, progesteron i estradiol. Od dzisiaj przyjmuję luteinę 2x2 tabletki przez 5 dni. Wyniki są następujące: progesteron 1,40, estradiol 130,23, FSH 6,04. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 miesiące. Proszę o pomoc w interpretacji, bo nawet nie umiem określić fazy cyklu.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Badania, które Pani wykonała, z założenia powinny być wykonane w fazie lutealnej (drugiej) cyklu. Wyniki są prawidłowe i trudne do interpretacji, zważywszy, że zawierają się w normach dla wszystkich faz cyklu. Nie wskazują one na zaburzenia typu niedomogi lutealnej, niedoczynności jajników, innych zaburzeń hormonalnych, tj. PCO, itp.

Proponuję cierpliwie oczekiwać wizyty u ginekologa i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.