Wynik badania bhcg, co oznacza?

Witam,

Co oznacza wynik bhcg 28440 mlU/ml?

Norma tydzień zakres mlU/ml

Witam!

B-hCG to hormon wytwarzany przez embrion po zagnieżdżeniu się w ścianie macicy. Od tego momentu jego stężenie podwaja się co drugi dzień. Największe stężenie osiąga między 8 a 12 tygodniem ciąży, po czym ilość hormonu zaczyna powoli spadać do 16 tygodnia ciąży. Od tego momentu utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie. Dużo wyższe stężenia hCG mogą wskazywać na ciążę bliźniaczą (wartości bywają 3-10-krotnie większe).

Pani wynik (28440 mlU/ml) sugeruje, że jest Pani obecnie w 7-9 tygodniu ciąży.