Wynik badania C-peptyd i pomiar glukozy

Witam. Ostatnio zrobilem badania C-peptyd wyszlo mi 1.1 oraz anty Gad wyszlo mi 51.Cukry mam rozne.Na czczo od 80 do 140,po jedzeniu 2 godziny 150-180.Co to moze byc? prosze o pomoc

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Ma Pan nieprawidłowe wartości glikemii oraz podwyższone miano przeciwciał przeciw dekarboksylazie kwasu glutaminowego (anty-GAD). Wzrost stężenia tych przeciwciał jest charakterystyczny dla cukrzycy typu LADA, czyli późno ujawniającej się cukrzycy o podłożu autoimmunologicznym. Sugeruję skonsultować wyniki z lekarzem internistą/diabetologiem, który na podstawie całościowego obrazu klinicznego postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam