Wynik badania ciąży a obliczenia na podstawie ostatniej miesiączki

Mieszkam w UK i właśnie miałam zrobiony pierwszy skan. Z wyliczeń ostatniej miesiączki (26.11.13) jestem w 12 tyg 6 dni (wg midwife). Po dzisiejszym skanie wielkość dziecka odpowiada 13.6. Wartości ze skanu: CRT 79.7mm NT 1.4mm Chciałabym sie dowiedzieć czy wartość NT jest w normie czy wskazuje na jakies problemy. Dziękuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. Podany wymiar jest zatem prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju.