Wynik badania CMV w 12 tygodniu ciąży

Witam jestem w 12tyg zrobiłam badania i wyszło mi CMV Ig G 91,9 Au/ml natomiast CMV Ig M 0,21.Co to oznacza??Boje się

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania może sugerować brak aktywnego zakażenia oraz kontakt z pierwotniakiem w przeszłości z wytworzeniem odporności. Najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju niemniej wynik wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym.