Wynik badania cytologicznego tarczycy u 48-latki

Jaka jest Pana/Pani opinia na temat wydanej opinii lekarskiej: Tarczyca płat prawy, ścięty płynny koloid, rozproszone tyreocyty i histiocyty obładowane hemosyderyną. Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu z cechami zwyrodnienia płynowego?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W rozmazie obecne są tylko komórki łagodne. Nie ma komórek rakowych. Biopsja jest diagnostyczna. Dalsze postępowanie zależy od Pani objawów klinicznych. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.