Wynik badania D-dimerów u 80-latki

Witam. 25 KWIETNIA zrobiłam mojej mamie ( 80 l) badanie morfologię + d-dimery . D-dimery 3260 , proszę o opinię nt. Mama nie dała namówić się na wizytę u lekarza a już na pewno wyklucza szpital , uparty człowiek! Sama w listopadzie byłam w szpitalu z zakrzepicą ,więc dolegliwości mamy mnie zaniepokoiły. Bolała ją noga i zimno cały czas odczuwała i odczuwa. Mieszkamy od siebie 500 km , i b. się martwię a nie chce przyjechać do mnie tj.do Gdyni gdzie mam lekarzy. Z góry dziękuję - P.

Aleksander Ropielewski

Sam wynik d-dimerów bez odniesienia do stanu klinicznego nie pozwala ocenić jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia incydentu zakrzepowo-zatorowego. Wartości uzyskane u mamy nie budząniepokoju, jednak kluczowe jest powiązanie go z objawami.