Wynik badania densytometrii a osteoporoza

Witam ! Mam pytanie, które nie wiem do konca do jakiego specjalsity powinnam skierować. Dotyczy ono OSTEOPOROZY. Mam 22 lata, leczylam sie ok.10 lat temu (przez 6mies) sterydami i rok temu miałam robione badanie : densytometrię wskażnik wykazał 0.70 BMD ( lub bo nie wiem jak odczytać z 2 str. wykresu -4 YA T-score) i stwerdzono osteoporozę u mnie ale podczas bad. morfologii poziom Ca to 2.42mmol/l s norma to 2.15-2.55 czy cierpie na to schorzenie czy nie?Baaardzo prosze o odp z góry dziekuje !

Witam serdecznie.Uzyskany wynik gęstości kości jest przedstawiany na skali odzwierciedlającej ryzyko względne wystąpienia osteoporozy oraz złamań. Skala ta nosi nazwę ‘T - score’. Normy to +/-1 – wartości prawidłowe
• od 1 do - 2,5 – niska masa kostna (osteopenia)
• poniżej - 2,5 – osteoporoza.