Wynik badania histopatologicznego a bóle w lewym boku

witam, rok temu wykonałem kolonoskopie. Podczas kolonoskopi usunięto drobny polip z esicy o średnicy 3 mm. W badaniu stwierdzono zapalenie zwieraczy. Nie było podstaw do stwierdzenia nieswoistego zapalenia jelit. Wynik badania histopatologicznego : Adenoma tubulare incipiens , zmiana usunięta w całośći. CZy mam się martwić tym opisem, nie wiem co to znaczy. Bule w lewym boku utrzymują się praktycznie każdego dnia, zaraz po zjedzeniu czegokolwiek po kilkunastu minutach musze iść do toalety.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

miała pani usuniętego niewielkiego gruczolaka. Jest to zmiana łagodna. Za około 2 lata można wykonać kontrolną kolonoskopię.
Proponowałabym wizytę i dalsze leczenie w poradni gastrologicznej.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko
specjalista chirurgii ogólnej