Wynik badania histopatologicznego po kolonoskopii a bóle stawów, obrzęk pod oczami i wydzielina z oczu

witam serdecznie bardzo proszę o odpowiedz: miałam robioną kolanoskopię pobrano wycinki z A-WSTĘPNICY ,B-POPRZECZNICY, C- ESICY, D-CZ.ZSTĘPUJĄCEJ do badania histopatologicznego wynik :colitis chronica AB (M -43000 ), colitis chronica erosiva -C(M-4300), Co oznaczają te wyniki, oraz czy bóle stawów obrzęki pod oczami i wydzielina z oczu, jakby ropa ma związek z tym schorzeniem, dodam tylko ,że zdiagnozowano u mnie również lambie bardzo proszę o odpowiedz

Colitis chronica to przewlekły nieżyt, a colitis erosiva to nieżyt nadżerkowy błony śluzowej jelita grubego.Jest to tzw niespecyficzne zapalenie błony śluzowej jelita. Możliwe, że przyczyną są Lamblie. Po wyleczeniu lambliozy trzeba dalej się leczyć objawowo (leki rozkurczowe, p-wzdęciowe itp). Lekarz leczący może też zastosować leki p-zapalne łagodzące zapalenie błony śluzowej. Pozdrawiam