Wynik badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu macicy a poronienie

Interpretacja wyniku badania histopatologicznego po zabiegu łyżeczkowania macicy po poronieniu Witam miałam zabieg łyżeczkowania w związku z poronieniem w 8 tyg. Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego: zmiany wsteczne i zwyrodnieniowe w kosmkach. RESIDUA DECIDUAE ET OVI.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Rozpoznanie to : pozostałości doczesnej i pęcherzyka płodowego. Zmiany wsteczne dotyczące kosmków mogły wpłynąć na poronienie. W obecnej sytuacji proponowałabym skonsultować się ze swoim ginekologiem.