Wynik badania histopatologicznego po poronieniu u 35-latki

witam proszę interpretację wyników histopatologicznych po poronieniu : fragmenta deciduae probabiliter gravidicae in statu necrosis et suppurationis atque fragmenta endometrii cum arias-stella phenomenon, sine elementa chorii

Aleksander Ropielewski

Fragmenty doczesnej, prawdopodobnie ciążowej w stanie martwiczym i ropowiczym z fragmentami arias stella (przerost gruczołów obserowany w początkowej fazie ciąży), bez elementów kosmków.