Wynik badania histopatologicznego u 67-latka

Wynik badania histopatologicznego. Gastritis chronica ( ) activa ( ) atrophia glandularum ( ) metaplasia intestinalis (-) Helicobakter pylori ( ) Proszę o interp67-latkaretację wyników -z góry dziękuję .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Dokładne tłumaczenie brzmi: aktywne przewlekłe zapalenie żołądka, zanik gruczołowy, metaplazja jelitowa, bakterie Helicobacter pylori (nie wiem bo załączonym opisie czy są obecne czy nie). Proszę o konsultację z lekarzem, który zalecił badanie. Lekarz zestawi wynik badania z dolegliwościami jakie Pan odczuwa. Pozdrawiam