Wynik badania histopatologicznego wycinków przełyku

Fragmenty spokojnie zachowującego się nabłonka wielowarstwowego płaskiego.W podścielisku cechy przewlekłego zapalenia.Obraz może odpowiadać brodawczakowi. Wynik badania patmorfologicznego-histopatologia na podstawie dwoch wycinków (polip) z przełyku podczas enodskopii.Proszę o interpretację.

Aleksander Ropielewski

W wyniku histopatologocznym wykryto polip, jednak nie wiadomo jakiego jest on charakteru. Jeżeli jest to polip zwykły to nie ma powodu do obaw bo jego usunięcie było za razem zabiegiem leczniczym.