Wynik badania histopatologicznego wyskrobin z jamy macicy i sposoby leczenia

Witam, Proszę o ocenę metody leczenia, jaką zaproponował lekarz ginekolog po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego wyskrobiny z jamy macicy: polipowato-torbielowate fragmenty endometrium o cechach mieszanych, częściowo wczesnowydzielniczych, częściowo przedłuzonej proliferacji, ogniskowo hyperplastyczne, bez cech rozrostu. Badanie z powodu pogrubionego endometrium 15,2 (usg) i krwawień w II fazie cyklu, po stosunku. Zaproponowane leczenie: wkładka Mirena.

Witam. Wkładka uwalniająca hormony - wskutek poprawy równowagi hormonalnej ustroju może doprowadzić do zniwelowania opisanych zmian. Leczenie zabiegowe w tym przypadku nie jest bezwzględnie konieczne gdyż nie mamy tu do czynienia z podejrzeniem procesu nowotworowego.