Wynik badania hormonalnego dziecka do analizy

Witam... mieszkam w Uk przyszly wyniki mojej corki a wizyta dopiero za miesiac. Jej serum parathyroid hormone jest 7.4 pmol/L gdzie norma to 1.60 do 7.20 ma 8lat. Co to za hormon.. co powoduje.. i czym grozi nadmiar? Dziekuje

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to hormon przytarczycy odpowiadający za gospodarkę wapniem. Nie jest to duże odchylenie od normy. Postępowanie można określić po zbadaniu dziecka. Więcej będzie mógł powiedzieć lekarz prowadzący.

Pozdrawiam.