Wynik badania hormonu tarczycy i powolny wzrost 13-latka

Witam Mój 13 letni syn bardzo słabo rośnie, chociaż nie jest bardzo niski bo ma 162. Natomiast mąż jest wysoki ponad 190. Młodszy o 3 lata brat jest prawie rowny wzrostem. Zrobiłam synowi badania hormonu tarczycy. Oto wyniki; FT3 6.86 pmol/l, FT4 18.59 pmol/l, TSH 2.64 mlU/l. Bardzo proszę o interpretację

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki badań laboratoryjnych Pani syna są prawidłowe (biorąc pod uwagę ogólnie obowiązujące normy). Dojrzewanie jest kwestią bardzo indywidualną, to kiedy pojawi się u chłopców skok pokwitaniowy można na podstawie wywiadu rodzinnego jedynie oszacować. Proszę Proszę obserwować rozwój syna i mierzyć wzrost co pewien czas, jeśli jego tor będzie budził Pani zastrzeżenia proszę zgłosić się do pediatry/endokrynologa dziecięcego. Pozdrawiam.