Wynik badania IHC do analizy

witam co oznacza: Badanie ihc. pCK/+/ w cewkach gruczołowych CK7/+/ CD56/+/ Synaptofizyna /*/ Chromogramina /+/ CDx-2 /-/ TTF-1/+//-/ Z góry dziekuje za odpowiedz.

Magdalena StusiĹska

To pytanie jest dość nieprecyzyjne- niestety nie pisze Pani czego dotyczyła immunohistochemia. Badanie wykrywające chromograninę oraz synaptofizynę stosuje się w różnicowaniu nowotworów związanych z zespołami nadmiernego wydzielania różnych substancji hormonalnych. Najczęściej uzyskuje się podwyższone poziomy w/w w przypadku rakowiaka, jednak proszę zgłosić się do swojego lekarza, który ma całą historię choroby i będzie w stanie więcej powiedzieć na ten temat