Wynik badania krwi i moczu 31-latki

HEMOGLOBINA 10.9 MCV 77,4 MCH 24,9 MCHC 32,2 RDW-CV 16,0 MOCZ KETONY + CIĘŻAR WŁ. 1,015 UROBILINOGEN + KWAS ASKORBINOWY + NABŁONKI PŁASKIE POJ. NABŁONKI OKRĄGŁE POJ. W PREP. PROSZĘ O KONSULTACJĘ

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, interpretacja wyników musi opierać się o dolegliwości i stan kliniczny, a nie wyłącznie podanie nieprawidłowości w badaniach (bez podania również prawidłowych wyników nie wiadomo, jakie badania zostały wykonane). Ważna jest też przyczyna wykonywania badań (kontrola, podejrzenie infekcji). Na podstawie podanych wyników można podejrzewać niedokrwistość z niedoboru żelaza.