Wynik badania krwi na czczo

Dzień dobry, dzisiaj robiłam badania krwi na czczo, wszystkie parametry w normie. Glukozę na czczo mam 90, miesiąc temu miałam 79. Jestem osobą młodą, szczupłą (170 cm, 52 kg), bez symptomów cukrzycy. Ostatnio zaczęłam brać sumplement l-glutaminę. Czy to mogło podwyższyć cukier? Czy wartość 90 glukozy we krwi na czczo jest akceptowalna? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak wartość powyższa jest w normie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu zaleci odpowiednie postępowanie. W tym momencie nie ma mowy o cukrzycy, w zależności od historii medycznej będzie można określić odpowiednią kontrolę.