Wynik badania markera CA15-3

mam pytanie panie doktorze odebralam dzis wynik z markera ca15-3 (ICD -9 :l43)8,65 U/ml-25,00 co oznacza ten wynik prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jedyne co można powiedzieć na podstawie "suchego" wyniku badania, to że jest on prawidłowy. Należy skonsultować wynik badania z lekarzem, który zlecił jego wykonanie. Należy go skojarzyć ze stanem klinicznym i wykonywaną diagnostyką, by można było mówić o interpretacji.