Wynik badania MR 33-latki
co oznacza ognisko naczyniopochodne-niedokrwienne o srednicy 4,0mmw obrebie plata czolowego.bo tak mi wyszlo bo badaniu MR

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam! Zmiana naczyniopochodna to ognisko niedokrwienia tkanki mózgowej powstałe najczęściej na skutek zamknięcia naczynia na podłożu zmian o charakterze miażdżycowym. Nie jest to ognisko duże, sugeruję jednak kontrolę czynników predysponujących do powstania tego rodzaju zmian (nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, cukrzyca).