Wynik badania MR 50-latki do analizy

Prosze o interpretacje MR. Na poziomie L4-L5 zdehydrowany zwezony z portuzja szerokokopodstawna tylna modelujaca worek oponowy.L5-S1wypuklina tylnodwuboczna nieznacznie korzenie rdzeniowe i penetruje na3mm w epiduralna tkanke tluszczowa. ,L2-L3tylne uwypuklenie mkdeluje dyskretnie worek oponowy.Th10-Th11 tylna przepuklina penetruje na 5mm uciskajac worek oponowy wydokosc trzonow z malymi przepuklinami blaszek granicznychTh11iL1.Mam okropne bole kregosłupa promieniujace do posladkow i nog

Aleksander Ropielewski

Pani objawy są zgodne z opisem badania rezonansu magnetycznego i wymagają leczenia zachowawczego w postaci fizjo- lub fizykoterapiii oraz kontaktu z neurochirurgiem celem rozważenia leczenia zabiegowego. Ponadto do czasu decyzji odnośnie leczenia i jego procesu sugeruję kontakt z poradnią lecznia bólu, aby złagodzić dolegliwości bólowe, które z pewnością najbardziej utrudniają Pani funkcjonowanie.