Wynik badania MR stawu kolanowego

Rozmiękanie chrząstki stawowej?Witam to znowu ja.Miałam tylko lekkie stłuczenie kolana i nic po za tym. .A oto dokładny opis z MR koalna pr.:Zmiany chondromalacyjne 1-go stopnia chrząstki bocznej po. rzepki.Policykliczna torbiel Bakera dł ok. 26mm.Nieznacznie wzmożona ilość płynu w bocznym przedziale kolana oraz wzdłuż ś.m. podkolanowego, w kaletce ś. głowy przyśrodkowej m.brzuchatego i w kaletce podrzepkowej.Ww. krzyżowe, poboczne, w.rzepki i troczki oraz łąkotki zachowane.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian pourazowych w obrębie stawu kolanowego. Badanie obrazowe należy skonfrontować z badaniem ortopedycznym. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.