Wynik USG stawu kolanowego 69-letniej osoby do analizy

co oznacza taki opis usg stawu kolanowego szczelina stawowa zwezona w przedziale przysrodkowym ze zmianami zwyrodnieniowumi kłukci.zachyłek nadrzepkowy boczny poszerzony z niewielka iloscia płynu i z przerosnieta pogrubiała błoną maziowa łakotka boczna ze szczelina peknicia przy rogu przednim.przy łąkotce przesniety fałd błóny maziowej.w dole podkolanowym torbiel bakera o wymiarach 2.2x0,5cm co mam dalej robic z tym kolanem mam problemy z chodzeneim cy grozi mi operacja

Witam!!!
Powyższy opis jest opisuje ogólno pojęte zmiany zwyrodnieniowe w stawie kolanowym (przedział przyśrodkowy - czyli od środka kolana)

Czy grozi Pani operacja -jest to indywidulan ocena pacjenta oraz jegodolegliwości , a nie ocena opisu badania USG (które jest badaniem subiektywnym - ocena badającego)

Sugeruje konsultacje ortopedyczna i ustalenie prawidłowego procesu leczenia

Operacja stawu kolanowego to ostateczność - istnieje kilka innych dróg postępowania - ale ustalenie Pani potrzebwymaga niestet yosobistego badania fizykalnefo