Wynik badania MRI kręgosłupa u 30-latki

Mam wynik badania MRI proszę o pomoc mam 30 lat i pracuje w żłobku . Zmiany zwyrodnieniowe krążków L4/5 i L5/S1 w postaci centralnych wypuklin pierścieni miedzykręgowych a na wysokości L4/5 dodatkowo nieznaczny ucisk na worek oponowy.wymiar przednio tylny kanalu kręgowego na tych poziomach wynosi odpowiednio 13i15mm co w drugim wypadku stanowi dolną granice normy. WypuklinieL5/S1 towarzyszy pęknięcie pierścienia włóknistego oraz dechydratacja i zwężenie krążka m/k i spłycenie lordozy lędźwiowej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. W celu uzyskania informacji jak powinno wyglądać dalsze leczenie (najpewniej będzie to rehabilitacja) proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym chorego.