Wynik badania na białko C po poronieniu

witam. jestem w 16 tyg ciazy. pierwsza ciaża zakonczona martwym porodem, bez jasno okreslonej przyczyny. moj wynik badania na bialko C w osoczu wynosi 142 przy normie 70-130. mam pytanie czy wynik ten wskazuje na niezwłoczną konsultacje z lekarzem i rozpoczecie przyjmowania heparyny, czy moge poczekac miesiąc do nastepnej wizyty?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku ciąży i diagnostyki poronień niepokojący jest przede wszystkim niski poziom białka C w osoczu. Jeżeli więc chodzi o to konkretne badanie, to można poczekać do kolejnej wizyty.