Wynik badania obrazowego kręgosłupa 44-latki do analizy

Dzień dobry Badanie wykonano w sekwencjach SE/FSE w obrazach T1 i T2-zależnych .Nieliczne drobne ostefity przednich i bocznych krawedzi trzonów kregowych.Niewielka tylna centralna protuzja jadra miazdzystego odwodnionego krazka m-k L3-L4 nieznacznie uciskajaca worek oponowy Dyskretny na 2-3 mm-kregozmyk tylny kregu L4 ,z niewielka tylna centralna rozlana protuzja jadra miazdzystego obnizonego i obwodnionego krazka m-k L4/L5 nastepowym modelowaniem worka oponowego,przewezeniem otworów m-k

Aleksander Ropielewski

W zależności od nasilenia objawów należy rozpocząć rehabilitację lub rozważyć leczenie operacyjne i późniejszą rehabilitację.