Wynik badania poziomu anty-TPO a osłabienie

Proszę o interpretację wyników anty tpo 7.7 (podane normy to <=34.0) i anty tg 39.3 ( <=115.0). Jestem 33-letnią kobietą, nie jestem w ciązy. Przez ostatnich kilka m-cy bardzo źle się czuję, jestem osłabiona, brak mi energii, mam fale gorąca i silnie się pocę mimo braku wysiłku fizycznego. tsh, ft3,ft4 pozostają w normie.

Dzień dobry,

Wskazane jest wykonanie dodatkowych badań, ale wcześniej powinna udać się Pani do lekarza, aby ocenił jakie z nich są niezbędne. Średnie TSH w Pani grupie wiekowej to ok. 1,5. Jeśli TSH jest w górnej normie, a fT3 i fT4 w dolnych , to może być również przyczyną gorszego samopoczucia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz