Wynik badania radiologicznego kolana 32-letniej osoby do analizy

Witam! pomocy! Rzepka typy II zlateralizoawana. Chrząstka bruzdy stawu rzep-udow.na obu kłykciach kości udowej ma nierówny sygnał i sięga pełniej grubości w stop.do III. Łękotka przyśrodkowa przytorebkowo w rogu tylnym i trzonie z nieregularnym podwyż.sygnału, rozwarstwia róg tylny, szczelina peknięcia dochodzi do brzegu toreb.oraz do dolniej i górnej powież.stawowej. Chrząst.stawowa w przedziale przyśrod. w stawie udowo piszczel.z cechami chondromalacji IIIstopnia.W przedziale bocznymIIstopnia.

Aleksander Ropielewski

Wymaga Pani leczenia, najpewniej operacyjnego uszkodzenia łękotki. Przy okazji można (w razie konieczności) wykonać shaving chrząstek stawowych. Ponadto konieczna jest rehabilitacja wzmacniająca głowę przyśrodkową mięśnia czworogłowego. Ostateczną decyzję podejmie Pani wspólnie z ortopedą na podstawie nasilenia objawów klinicznych i Pani oczekiwań odnośnie sprawności stawu.