Wynik badania radiologicznego tarczycy u 44-letniej osoby

W płacie prawym duzy guzek o mieszanej echogenicznosci, wym. 20*20*32 bez istotnie zwiekszonego przeplywu tkankowego, jego granice nie sa idealnie ostre.W okolicy płata prawego, wzdłuż naczyń szyjnych co najmniej 3 podejrzane węzły chłonne. W lewym płacie nieostre zmiany normo/hypoechogenne. Nie mozna stwierdzic czy jest to jeden czy dwa guzki, wymiary w przyblizeniu 12*17 bz zwiekszonego przepływu tkankowego w trybach dopplerowskich. W badaniu krwi antytyreoglobulinowe 157,3. Prosze o pomoc.

Dzień dobry,

Aby postawić ostateczne rozpoznanie trzeba koniecznie wykonać BACC (biopsję) podejrzanych zmian. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza, bo na to badanie potrzebne jest skierowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz